Hyperlapse – co to jest?

Hyperlapse – co to jest
+

Zarejestrowanie i przedstawienie w atrakcyjny sposób długotrwałego procesu w formie wideo jest możliwe dzięki technice filmu poklatkowego (ang. timelapse). Jeszcze lepszy efekt daje jej bardziej dynamiczna odmiana – hyperlapse. Na czym dokładnie polega i jakie daje rezultaty?

Współcześnie istnieje kilka metod na montaż długiego materiału filmowego, w celu skrócenia czasu jego trwania oraz uwydatnienia zarejestrowanych zjawisk. Często ten zabieg stosuje się w filmach, teledyskach, reklamach itp. Jednymi z najbardziej efektownych technik są timelapse oraz hyperlapse. Chociaż opierają się na tej samej technologii, są dwoma odmiennymi metodami, dającymi inne rezultaty. Dowiedz się, co to jest hyperlapse i czym różni się od filmu poklatkowego!

Co to jest hyperlapse?

By najlepiej wytłumaczyć, co to jest hyperlapse, należy zacząć od wyjaśnienia, czym jest jego podstawowa wersja, czyli timelapse. Film poklatkowy jest to nagranie wideo stworzone z płynnie zmontowanych setek (a nawet tysięcy) zdjęć wykonanych przez aparat ustawiony na jeden kadr, w minimalnie krótkich odstępach. Technika ta jest wykorzystywana do przedstawienia procesów trwających długi czas – od kilku godzin do nawet wielu miesięcy!

NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL. 506 147 341

W takim razie, co to jest hyperlapse? Najprościej rzecz ujmując, jest to film poklatkowy, do którego serię zdjęć wykonuje się przy jednoczesnym przestawianiu lub przesuwaniu statywu, dla uzyskania ciągłości ruchu. Wtedy dynamiczny jest nie tylko fotografowany obiekt, ale także sam kadr.

Różnice między hyperlapse a timelapse

Chociaż opierają się na tej samej technice, różnice między hyperlapse a timelapse są od razu zauważane. Przede wszystkim, pierwsza metoda jest bardziej dynamiczna. Fotografowany kadr stopniowo się zmienia, ponieważ statyw przesuwa się zgodnie z obranym wcześniej kierunkiem, np. dookoła rejestrowanego przedmiotu. Jest więc to w zasadzie połączenie dwóch technik – filmu poklatkowego i animacji ruchu kamery. By najlepiej zrozumieć różnicę między hyperlapse a timelapse, warto po prostu obejrzeć przykładowe realizacje!

Wiele firm związanych z infrastrukturą tworzy często timelapse z budowy, by zachęcić klientów lub inwestorów do skorzystania z ich usług. Taki film poklatkowy świetnie ilustruje postępy, wywierając pozytywne wrażenie na odbiorcy. Jeśli do tego okrąża jeszcze rejestrowany plac budowy, prezentuje się niezwykle profesjonalnie. To wyjątkowo skuteczny zabieg marketingowy, który świetnie sprawdzi się na stronach, w portfolio itp.

Gdzie zamówić usługę hyperlapse?

Jeśli nie wiesz, gdzie zamówić usługę hyperlase, wybierz usługi Build Lapse! Do wykonania takiego zlecenia potrzebny jest specjalistyczny sprzęt i doświadczony fotograf. Zaufaj więc specjalistom, by uzyskać możliwe szybką, profesjonalną, a przy tym korzystną cenowo realizację! Jesteśmy jednym z najlepszych miejsc w Polsce, gdzie zamówisz usługę hyperlapse!

NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL. 506 147 341

Zaintryguj swoich klientów oraz inwestorów, prezentując im oferowane przez Twoją firmę usługi w niezwykle atrakcyjny sposób, jakim jest hyperlapse! Skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub wypełniając formularz on-line, by uzyskać więcej informacji oraz wstępną wycenę!