Produkcja filmów poklatkowych

Produkcja filmów poklatkowych
+

Filmy ukazujące w kilku minutach pracę z wielu miesięcy są niezwykle efektowne. By wykonać takie nagranie należy dobrze zaplanować realizację, a następnie poświęcić na nią sporo czasu. Wyjaśniamy jak dokładnie przebiega produkcja filmów poklatkowych!

Firmy budowlane, inwestorzy oraz inne przedsiębiorstwa związane z sektorem budowlanym często korzystają z filmów w technice time-lapse, by uzyskać atrakcyjne materiały reklamowe. W jaki sposób tworzy się takie nagrania? Dowiedz się, jak wygląda produkcja filmów poklatkowych!

NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL. 506 147 341

Produkcja filmów poklatkowych

W Build-Lapse do każdego klienta podchodzimy w pełni indywidualnie. Z tego względu produkcja filmów poklatkowych zawsze zaczyna się u nas od szczegółowej rozmowy ze zleceniodawcą. Wspólnie tworzymy wizję końcowego filmu, sugerujemy najlepsze rozwiązania i ustalamy szczegóły wykonania.

Na tym etapie musimy określić długość nagrania oraz okres zdjęciowy. Następnie decydujemy w jakich technikach mają zostać wykonane zdjęcia, by wybrać punkty realizacji. Zwykle są to maszty, okoliczne budynki czy słupy. Omawiamy perspektywę ujęć oraz wszystkie inne szczegóły.

Realizacja filmów poklatkowych

Prace rozpoczynamy w ustalonym wspólnie terminie. Zwykle pierwsze zdjęcie wykonujemy w chwili przygotowania gruntu pod inwestycję, a ostatnie – w dniu jej oddania do użytku. Realizacja filmów poklatkowych może trwać przez cały okres budowy, ale może też obejmować tylko wybrany etap.

NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL. 506 147 341

Zamontowane w odpowiednich punktach aparaty i/lub drony wykonują zdjęcia co 5 do 15 minut, w zależności od specyfiki filmowanego obiektu czy przebiegu prac. Jeden punkt obserwacyjny miesięcznie generuje ponad 5000 zdjęć. Uważnie je przeglądamy, by wyselekcjonować te najbardziej udanie i najlepiej pokazujące postęp prac. Na bieżąco udostępniamy je na specjalnym serwerze, do którego klient ma dostęp.

Filmy poklatkowe – realizacja i montaż

Ostatni etap jest kluczowy dla uzyskania zachwycającego efektu nagrania w „przyspieszonym tempie”. Filmy poklatkowe powstają poprzez obróbkę i zmontowanie najlepszych zdjęć. Przygotowujemy zawsze dwie wersje – dłuższą, bardziej szczegółową (ok. 10 min) oraz skróconą, nastawioną na atrakcyjny przekaz (ok. 2-3 minuty). Dzięki naszemu doświadczeniu i wiedzy przygotowujemy nagrania, które zachwycają odbiorców, od razu przykuwając ich uwagę.

Z tego względu takie realizacje doskonale sprawdzają się w celach marketingowych. Można je zamieścić na witrynie firmy, portalu społecznościowym czy w spocie reklamowym. Świetnie wypadają również w roli sprawozdania z postępu prac. Sprawiają, że przedsiębiorstwo jest odbierane jako bardziej przejrzyste, profesjonalne i nowoczesne.

NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL. 506 147 341

Produkcja filmów poklatkowych to długi, trudny proces, ale warto czekać na jego efekty. Zainwestuj w nagranie, które pozwoli Ci w atrakcyjny sposób przedstawić działalność Twojej firmy! Skontaktuj się z nami, by uzyskać wstępną wycenę!