Drony w budownictwie i nieruchomościach

Drony w budownictwie i nieruchomościach
+

Nowoczesna technologia stanowi ogromne udogodnienie w wielu branżach. W ostatnich latach coraz częściej użytkowane są bezzałogowe latające urządzenia, do których można przymocować aparat, kamerę i/lub różne czujniki. Podpowiadamy, jak można z powodzeniem wykorzystać drony w budownictwie i nieruchomościach!

NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL. 506 147 341

Jak wykorzystać drony w budownictwie i nieruchomościach?

Przedsiębiorcy często nie do końca zdają sobie sprawy z tego, jak wykorzystać drony w budownictwie i nieruchomościach. Sprzęt ten ma ogromny potencjał i jest niezwykle przydatny w wielu sytuacjach.

Do najczęstszych zastosowań można zaliczyć:

  • monitorowanie postępów prac,
  • sprawdzanie stanu konstrukcji budynków,
  • inspekcja dachów, elewacji i innych trudno dostępnych miejsc,
  • pomiary geodezyjne i topograficzne.

Z pomocą dronów w budownictwie i nieruchomościach często tworzy się także efektowne materiały promocyjne. Zdjęcia i nagrania z perspektywy lotu ptaka robią świetne wrażenie na klientach, inwestorach czy partnerach biznesowych. Z ich pomocą można pokazać nieruchomość, ale też np. teren pod budowę w możliwie najbardziej atrakcyjny sposób. W ten sposób dba się o wizerunek firmy oraz skutecznie przekonuje się klientów/inwestorów do zakupu.

Zalety wykorzystania dronów

Liczne zalety wykorzystania dronów sprawiają, że rozwiązanie to cieszy się dużą popularnością. Przede wszystkim taki sprzęt pomaga w szybki, prosty i bezpieczny sposób dotrzeć nawet do miejsc o ograniczonej dostępności. Ponieważ jest sterowany zdalnie, z jego pomocą da się zrobić szybką inspekcję nawet dużego obiektu czy terenu, np. placu budowy. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo czasu i energii. Z wykorzystaniem dronów często przygotowuje się nagrania, które pokazują stan nieruchomości albo np. postępy prac podczas budowy. Takie wideo można dołączyć do raportu czy sprawozdania.

Używanie takiego sprzętu jest też opłacalne. Opcja ta jest szybsza, a jak wiadomo, czas to pieniądz. Co więcej, taniej jest skorzystać z drona niż np. specjalnego wysięgnika czy helikoptera. Dawniej dostępne były tylko takie rozwiązania. Współcześnie praktycznie każdy może kupić czy wypożyczyć małą latającą jednostkę tego typu. Jeśli jednak chce się osiągnąć możliwie jak najlepsze efekty, najrozsądniej jest zlecić to zadanie profesjonalistom.

NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL. 506 147 341

Gdzie szukać specjalistów?

Właśnie zastanawiasz się, gdzie szukać specjalistów od filmowania dronem? Wybierz firmę z wieloletnim doświadczeniem, która specjalizuje się w realizacjach dla branży budowlanej i deweloperskiej.

Jednym z najlepszych przedsiębiorstw w Polsce jest Build-Lapse. Współpracuj z ekspertami, którzy zapewnią Ci kompleksowe wsparcie na każdym etapie realizacji zlecenia. Korzystają z najlepszego sprzętu i programów, ponieważ nie tylko wykonują nagrania, ale też odpowiednio je obrabiają oraz montują. Zrealizują Twoją wizję albo pomogą ją stworzyć, tak by efekt końcowy na pewno spełniał wszystkie Twoje oczekiwania.