Filmy poklatkowe

Home Filmy poklatkowe
FILMY POKLATKOWE

Filmy poklatkowe w najwyższej rozdzielczości od FullHD do UltraHD

Filmy poklatkowe, zwane również timelapse, są tworzone ze zdjęć wykonywanych w określonych odstępach czasu z tej samej perspektywy. Częstotliwość ich wykonywania różni się od ustaleń i potrzeb. W przypadku timelapse z zachodu słońca, mogą to być ujęcia co kilka sekund, z kolei w filmach poklatkowych z budowy nie ma już takiej konieczności i wystarczą fotografie wykonywane w odstępach kilku lub kilkudziesięciominutowych.

NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL. 506 147 341

Kiedy warto wykonać filmy poklatkowe?

Technika timelapse daje możliwość przedstawienia procesów wolno postępujących w przyspieszonym tempie. W związku z tym świetnie sprawdza się jako wyraz artystyczny – np. ukazując w przyspieszonym tempie dynamiczne miasto albo zachód słońca. Najczęściej jednak filmy poklatkowe służą temu, aby ukazać postępy w różnego rodzaju inwestycjach budowlanych. Build Lapse specjalizuje się właśnie w takich filmach.

Najczęściej nasze produkcje przyjmują formę obserwowania budowy z jednej perspektywy, jednak na życzenie Klienta możemy zastosować także bardziej zaawansowaną formę i obserwować zachodzące procesy z różnych punktów obserwacyjnych (np. zmieniając punkty widokowe w zależności od stanu zaawansowania budowy). Przeważnie przy filmach poklatkowych z kilku perspektyw, ujęcia przerywane są ujęciami z powietrza, co nie tylko uatrakcyjnia film, ale też pozwala na obejrzenie inwestycji z kolejnej, całościowej perspektywy.

Jak powstają nasze filmy poklatkowe z budowy?

Przed podjęciem się zlecenia, przeprowadzamy dokładną rozmowę z Klientem. Zależy nam, aby poznać pożądane przez niego efekty – co i w jakim celu chce stworzyć, a także w jakim obrębie czasu. Następnie wspólnie z nim ustalamy punkt lub punkty obserwacyjne. Mogą to być inne obiekty (w przypadku gęstej zabudowy), maszty (w tym również maszty wolnostojące, które mamy w swojej ofercie) czy też słupy.

Prace nad filmem poklatkowym rozpoczynamy zgodnie z ustaleniami z Klientem. Najczęściej następuje to wraz z przygotowaniem gruntu pod inwestycję, a kończy się z chwilą oddania budynku do użytku. W trakcie powstawania filmu zdjęcia w standardowej wersji robione są co 5 minut, jednak istnieje możliwość zwiększenia ich częstotliwości w zależności od specyfiki filmowanego obiektu bądź też zmniejszenia (np. co 10 czy co 15minut). Z jednego punktu obserwacyjnego miesięcznie generujemy ponad 5 000 zdjęć, z których wybieramy te, na których zachodzą istotne zmiany na placu budowy. Następnie udostępniamy je na dedykowanym serwerze do którego dostęp ma Klient.

Film końcowy przygotowywany jest w dwóch wersjach: pełnej oraz skróconej. Pełna wersja to film składający się ze wszystkich zdjęć i w zależności od zlecenia może on trwać 3 minuty, ale może też i 10 minut. Wersja skrócona to z kolei wersja osiągająca około 2-3 minuty, która w najbardziej efektowny sposób ukazuje zmiany jakie zaszły na placu budowy. To właśnie krótka forma jest w stanie przykuć uwagę widza.

Często pojawia się w związku z tym pytanie – po co robić zdjęcia co 5 minut, skoro brany jest pod uwagę tylko efekt końcowy w postaci kilkuminutowego filmiku? Otóż etapy budowy nie następują równomiernie. Wznoszenie budynku jest najciekawszym elementem filmu poklatkowego i z tego etapu potrafi zostać wybranych około 2000-3000 zdjęć z danego miesiąca.

Oprócz tego mamy jeszcze prace przygotowawcze, które również generują sporą liczbę zdjęć (od 800-2500 miesięcznie). Choć najbardziej widowiskowe są wykończenia, to w rzeczywistości nie dostarczają one wielu fotografii. Tworzenie więc zdjęć co 5 minut z całego procesu budowy daje nam większe możliwości montażu filmu końcowego i ostatecznie bardziej spektakularny efekt.

Zaufaj Build Lapse i zyskaj niepowtarzalny film poklatkowy

Współpracujemy z firmami budowlanymi i produkcyjnymi, inwestorami, a także z osobami prywatnymi. Wykonujemy niezapomniane filmy poklatkowe, które będą stanowić pamiątkę z przeprowadzonych działań, a jednocześnie będą znakomitym sprawozdaniem ze zrealizowanych działań czy instruktażem, jak wykonać daną pracę. Zrealizowaliśmy różne zlecenia, a jednym z ciekawszych był film instruktażowy w hucie szkła Saint Gobain, wykonany podczas modernizacji linii produkcyjnej. Skupiał się on na budowie nowego pieca, uwzględniał wszelkie szczegóły z prowadzonych prac i w efekcie trwał ponad 1,5h.

NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL. 506 147 341

Posiadamy doświadczenie i pracujemy na nowoczesnym sprzęcie. Oprócz szerokiego obiektywu, wykorzystujemy również obiektywy z wąskim kątem oraz (od czasu do czasu) obiektywy typu fish eye. Dzięki temu tworzymy ciekawe materiały wysokiej jakości, które tworzą interesujące dla odbiorców filmy. Zdaj się na nas, a jesteśmy przekonani, że będziesz zadowolony z pracy, jaką wykonamy. Masz pytania? Napisz do nas, a z przyjemnością rozwiejemy wszelkie wątpliwości!

Filmowanie z drona ŁódźFilmowanie i zdjęcia z drona cena