Zalety, które posiada film poklatkowy

Zalety, które posiada film poklaktowy
+

Filmowe zarejestrowanie pełnego przebiegu długotrwałych procesów mogłoby zająć wiele godzin, a nawet dni. Na szczęście istnieją sposoby przedstawienia takich zjawisk w odpowiednio skróconej, skondensowanej formie. Jednym z nich są filmy poklatkowe.

Filmy poklatkowe, z angielskiego „time lapse” (w wolnym tłumaczeniu – upływ czasu), to specjalna technika, w której aparat wykonuje tysiące zdjęć w minimalnych odstępach czasu, tak by można je potem połączyć w płynne nagranie. By uzyskać najlepszy efekt, najłatwiej jest fotografować ten sam kadr – wtedy najwyraźniej widać zachodzące zmiany. Najpopularniejszymi przykładami takich realizacji są filmy przedstawiające rosnące rośliny, zmiany na niebie w ciągu dnia itp.

Zalety filmu poklatkowego

Liczne zalety filmu poklatkowego sprawiają, że jest to jedna z popularniejszych technik montażowych, wykorzystywanych w filmach, teledyskach, reklamach itp. Umożliwiają przestawienie długotrwałych zjawisk nawet w kilkanaście sekund, są więc doskonałe do zilustrowania wszelkich zmian, ewolucji i procesów.

NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL. 506 147 341

Zaletami filmu poklatkowego są przede wszystkim prostota przekazu, a także niesamowite efekty końcowe. Takie nagrania mogą znaleźć zastosowanie zarówno w prywatnych, jak i biznesowych przedsięwzięciach. Coraz częściej korzystają z nich nie tylko artyści czy kreatywne osoby, ale także duże firmy – szczególnie te zajmujące się infrastrukturą, budownictwem oraz innymi sektorami, w których można w spektakularny sposób zarejestrować procesy tworzenia. Film poklatkowy przedstawiający np. postępy we wznoszeniu lub remontu budynku bądź innego elementu architektonicznego są świetną reklamą dla firmy budowlanej.

Komu zlecić wykonanie filmu poklatkowego?

Jeśli chciałbyś posiadać taki materiał, najważniejsze jest, by wiedzieć, komu zlecić wykonanie filmu poklatkowego. Najlepsze efekty uzyskasz zwracając się do specjalistów. Tylko profesjonalny aparat w doświadczonych rękach pozwala zdobyć materiał najwyższej jakości, który po zmontowaniu stanie się niesamowitym medium.

Filmy poklatkowe nie są może technicznie najtrudniejsze do wykonania, ale wymagają użycia dobrego sprzętu – zarówno fotograficznego, jak i komputerowego. Jeśli więc zależy Ci na najlepszej realizacji, zadbaj o to, by ten komu zlecasz wykonanie filmu poklatkowego miał w tym duże doświadczenie. Nasi specjaliści od lat zajmują się przygotowywaniem takich materiałów i wykonali już ich setki.

Ile kosztuje film poklatkowy?

To, ile kosztuje film poklatkowy zależy od wielu czynników. Największy wpływ na cenę mają jego długość wykonania (time lapse może powstawać nawet przez wiele miesięcy!), specyfika zadania, warunki pracy fotografa itp.

Jeśli chcesz się dokładnie dowiedzieć się, ile kosztują filmy poklatkowe realizowane przez Build Lapse – skontaktuj się z nami! Wstępnie oszacujemy cenę i zaproponujemy najlepsze rozwiązania. Zadzwoń, wyślij wiadomość e-mail lub wypełnij formularz zgłoszeniowy na naszej stronie!

NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL. 506 147 341

Filmy poklatkowe zawsze robią wrażenie na odbiorcach. Jest więc to doskonały sposób na zaciekawienie i zachęcenie inwestorów lub klientów. Zainwestuj w ten nowoczesny sposób reklamy własnego przedsiębiorstwa, wybierając usługi Build Lapse!